تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه 3211931-0933

دلایل ترکیدگی لوله های فلزی آب در ساختمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله نحوه لوله کشی، جنس لوله کشی و فشار آب در سیستم لوله کشی ساختمان. در گذشته در سیستم لوله کشی آب ساختمان از لوله های فلزی که روکش آنها گالوانیزه می باشد استفاده می شد.

روکش گالوانیزه باعث جلوگیری از واکنش های شیمیایی شده و از پوسیدگی زود هنگام و ترکیدگی لوله های آب آهنی ساختمان ها جلوگیری می کند.تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه یکی از بهترین و مطمئن ترین روش جهت تشخیص ترکیدگی لوله های آب و فاضلاب ساختمان می باشد.

چرا که ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله های آب ‌دقیق، به موقع و سریع انجام نشود، به ‌احتمال ‌زیاد آسیب جدی به ساختمان شما خواهد زد.

در ساختمان های قدیمی که از سیستم لوله کشی آهنی استفاده شده . در دراز مدت دچار پوسیدگی شده و لوله ها دچار نشت آب می شوند.

دلایل نشان دهنده ترکیدگی لوله آب وجود نم و رطوبت ،طبله کردن دیوارها یا چکه سقف می باشد.ولی همیشه ترکیدگی لوله خود را به صورت نم یا چکه نشان نمی دهد.

اگر لوله های کف حیاط یا زیر زمین دچار نشتی و ترکیدگی شود. در این صورت شما متوجه ترکیدگی لوله نخواهید شد. با یک راه حل ساده متوجه نشتی لوله های حیاط خواهیم شد.

همه شیر آلات ساختمان را ببندید، به درجه کنتور نگاه کنید اگر درجه هنوز در حال چرخش هست لوله های هم کف ترکیدگی دارند.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

👈 هفت روش آسان برای تشخیص ترکیدگی لوله ها

۱) یک جهش ناگهانی در صورتحساب ماهانه آب شما

صورتحساب آب ممکن است بسته به میزان استفاده شما یا زمان سال نوسان داشته باشد، اما به عنوان یک صاحب خانه، باید در مورد دامنه یا مقدار متوسطی که هر ماه مصرف می کنید ایده خوبی داشته باشید.

اگر در صورتحساب آب شما جهش ناگهانی ایجاد کرد، پس از در نظر گرفتن سایر عوامل، آن را به عنوان یک هشدار در نظر بگیرید. علائم بارز خراب شدن لوله ها را بررسی کنید. اگر هیچ موردی پیدا نکردید، با شرکت لوله کش محلی خود تماس بگیرید یا از خدمات حرفه ای برای یافتن نشت مطلع شوید.

۲) تغییر در فشار آب

نشت می تواند باعث کاهش فشار آب شما شود. این یکی از بارزترین نشانه های نشت آب یا خرابی لوله است.

به محض اینکه متوجه افت ناگهانی فشار آب در دوش، لباسشویی و شیرهای شیر آب دیگر در خانه شدید، بلافاصله برای کمک با متخصص تماس بگیرید.

شرکت بارانا یکی از شرکت های تشخیص و رفع ترکیدگی لوله های آب در تهران میباشد که یکی ازشرکت های باتجربه و با سابقه درخشان در این زمینه است که دارای نیروهای کارآزموده و باتجربه ای میباشد.

اگر لوله های آب منزل شما دچار نشتی و ترکیدگی شود میتوانید با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و نیروهای ما با پیشرفته ترین و بروزترین دستگاهای اتوماتیک نشتی لوله های آب منزل شما را تشخیص میدهند و اگر به نیاز به تعمیر داشته باشد سریعا تعمیر میکنند و اگر نیاز به تعویض داشته باشد آنرا تعویض میکنند.

۳) علائم آب

سیستم های لوله کشی از طریق دیوارها و کفپوش ها عبور می کنند. مراقب کوچکترین نشانه های علامت های آبی روی کف و دیوارهای خود باشید. مراقب چکه و چاله های داخل خانه نیز باشید. هنگامی که علائم آب را مشاهده کردید، سعی کنید منبع نشتی را پیدا کنید و آنرا ببندید. در صورت مشاهده چکه بیشتر، بلافاصله با شرکت های تعمیر لوله کشی تماس بگیرید.

۴) آب ایستاده

اگر در نزدیکی لوله های خود متوجه گودال و فرو رفتگی شدید، این نشانه مطمئنی از نشتی لوله کشی است. خودتان سعی نکنید آن را برطرف کنید. با لوله کش خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید بیشتر بررسی کنند و بلافاصله مشکل را برطرف کنند.

۵) تغییر رنگ آب و بوی بد

لوله های دارای نشت، به خصوص لوله هایی که در اثر زنگ زدگی ایجاد می شوند، آب قهوه ای تولید می کنند. مراقب هرگونه تغییر در رنگ آب خود باشید. نشت در لوله های آب نیز می تواند منجر به بوی بد شود.

آب فاضلاب می تواند از طریق نشت با خط لوله کشی مخلوط شود. تغییر رنگ آب و بوی بد علامت آن است که مشکل به یک راه حل فوری نیاز دارد. اجازه ندهید این مشکل برای مدت طولانی بماند زیرا می تواند باعث سلامتی و خطرات ایمنی شود.

۶) صدای عجیب و غریب و غیر معمول آب

ترکیدن لوله ها می تواند منجر به صداهای غیرمعمول آب شود. این یکی از نشانه هایی است که هنگام بررسی مشکلات لوله کشی باید مراقب آن باشید. صدای غرغر کردن یا سوت زدن از جمله اصوات رایجی است که خواهید شنید.

۷) آسیب دیدگی و مشکلات لوله

برخی از خطوط لوله کشی در معرض دید و دید قرار می گیرند. برای تأیید منبع نشت، لوله ها را از نظر علائم قابل مشاهده بررسی کنید. این کار را می توانید خودتان یا با کمک لوله کش انجام دهید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

چه زمانی به حضور یک متخصص در زمینه ی لوله کشی نیازمندیم؟

علاوه بر اینکه هنگام ساخت و ساز ساختمان برای لوله کشی ساختمان نیازمند یک تکنسین متخصص باتجربه و متعهد هستیم هنگامی که دچار مشکلات مختلف در مورد لوله کشی ساختمان میشویم با لوله کش تماس می گیریم.

اما در بعضی موارد در تاسیسات ساختمان با مشکلاتی مواجه میشویم که متوجه علت مشکل نمی شویم.

در صورت مواجه شدن با مشکلاتی که  در ادامه بیان میکنیم احتمال ایجاد مشکل در لوله کشی ساختمان بسیار زیاد است پس نیاز به کمک لوله کش دارید:

1 _فشار آب پایین

2 _گرم نشدن آب

3 _گرفتگی لوله ها

4 _ترکیدگی لوله

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

کم آبی در بعضی موارد مربوط به لوله های آب ساختمان است. به دلایل مختلف که از جمله زنگ زدگی لوله ها، رسوب مواد معدنی موجود می باشد.

 • لوله باز کنی با دستگاه

 • لوله بازکنی با دستگاه فنرزنی
 • لوله بازکنی با دستگاه تراکم هوا
 • رسوب گیری و لایه روبی لوله ها و چاه
 • لوله کشی ساختمان
 • لوله کشی آب سرد و آب گرم
 • لوله کشی انواع سینک ظرفشویی و دستشویی
 • نصب انواع شیرآلات ساختمانی
 • نشت یابی لوله با دستگاه
 • رفع نم و رطوبت با دستگاه
 • رفع بوی بد فاضلاب
 • نصب و کارگذاری انواع لوله های آهنی ، فولادی ، پلاستیکی ، پی وی سی و غیره
 • نصب ، تعویض و سرویس انواع وان حمام و لوله کشی وان
 • انجام کلیه تعمیرات موتورخانه
 • لوله کشی شوفاژ ، لوله کشی آب ، لوله کشی فاضلاب
فهرست