تشخیص ترکیدگی لوله اب

شاید ساختمان های قدیمی را دیده باشید که لوله کشی آب ساختمان توسط لوله های فلزی انجام شده است، به دلیل زنگ زدگی، احتمال فرسودگی لوله های فلزی امروزه بیشتر از لوله های پلاستیکی در لوله کشی ساختمان استفاده می‌شود.

برخلاف گذشته امروزه لوله های آب در کف ساختمان کشیده می‌شود که بهترین روش لوله کشی آب به صورت کلکتوری است. زمانی که عمق خواباندن لوله ها به درستی رعایت نشود و از طرفی حجم و جنس مصالح به کار برده شده در پوشاندن لوله ها به درستی انتخاب نشده باشد، احتمال ترکیدگی لوله آب بر اثر کوچکترین فشاری روی آن وجود دارد که همین عاملی بر نشتی لوله آب است.

تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله آب با دستگاه و بدون تخریب:

قطعا پیدا کردن محل دقیق نشتی لوله آب نه تنها برای تمامی لوله کش های ساختمان سخت است بلکه کندن چندین نقطه از کف زمین برای صاحبخانه ها هم سخت است، امروزه دیگه مشکل نشت یابی لوله آب حل شده است، به راحتی محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله آب با دستگاه پیدا می‌شود و نیازی به تخریب و کندن محل های مشکوک نیست.

تشخیص ترکیدگی لوله اب

تشخیص ترکیدگی لوله اب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

کم آبی در بعضی موارد مربوط به لوله های آب ساختمان است. به دلایل مختلف که از جمله زنگ زدگی لوله ها، رسوب مواد معدنی موجود می باشد.

فشار کم آب به دلیل ترکیدگی لوله:

کم آبی در بعضی موارد مربوط به لوله های آب ساختمان است که به دلایل مختلف از جمله زنگ زدگی لوله ها، رسوب مواد معدنی موجود در آب و خراش، شکستگی و ترکیدگی لوله می باشد، که بعضا نشتی آب کاملا مشهود و قابل رویت نمی باشد و منجر به خسارت های زیادی از جمله اتلاف آب در شرایط بحرانی کم آبی این روز ها و تحمل هزینه های سنگین مصرف آب می شود.

دلیل چکه کردن سینک ظرفشویی و دوش حمام، همیشه به آسانی پیدا نمی شود.

مسدود شدن لوله ها و طراحی ضعیف لوله ها ، میتواند بخشی از دلایل فشار آب پایین باشد.

یک فرد حرفه ای در لوله کشی آب قادر خواهد بود که اصل مشکل شما را شناسایی کند و یک راه حل مناسب را پیدا کند. تلاش برای کشف یک مشکل مربوط به فشار پایین میتواند به خانه و لوله های فاضلاب آسیب بزند.

پس با کمک گرفتن از دستگاه های نشت یاب برای هر گونه مشکلی در سیستم لوله کشی ساختمان از جمله ترکیدگی لوله و هر گونه شکستگی و حتی خراش هایی در سطح لوله که ممکن است منجر به نشتی نامحسوس آب شود، از تحمل هزینه های سنگین جلوگیری کنید.

👈 تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

همانگونه که در بالا گفتیم اندازه سوراخ و مقدار ترکیدگی لوله چندان مهم نیست. مهم این است که آب با شدت از لوله خارج شود و نه قطره قطره. این شدت چکه آب باعث ایجاد صوت می شود که با گوش ما قابل شنیدن نیست.

دستگاه تشخیص نشت و ترکیدگی لوله به این صورت کار می کند که محل صوت را از روی شدت کم یا زیاد شدن آن پیدا می کند. وقتی نم و رطوبت ایجاد شده در ساختمان نتیجه نشت قطره قطره آب باشد باید به تجربه کارشناسان ما (تکنیسین شهر) تکیه کنید. زیرا راهکار دیگری برای یافتن محل ترکیدگی لوله آب وجود ندارد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب چطور انجام می شود ؟

بهترین امتیاز دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله ، شناسایی دقیق محل ترکیدگی لوله بدون نیاز به تخریب و کندن نقطه ی مورد احتمال در کمترین زمان ممکن است که درحقیقت این روش بسیار مفید یعنی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در واقع با توجه به هزینه سنگین بررسی و بازسازی محل ترکیدگی لوله، صرفه جویی اقتصادی کاملا مناسبی است.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله درحقیقت بر اساس امواج کار میکند. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یا نشت یاب به کمک گیرنده ای  قوی و فوق حساسی که دارد حتی کوچک ترین امواجی بر اثر ترکیدگی لوله و یا نشت لوله ایجاد شده را دریافت کرده و شناسایی میکند آن هم بدون نیاز به تخریب و بررسی مستقیم ترکیدگی لوله ها را شناسایی میکند.

انواع دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله :

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک شبکه آب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه رادیویی شبکه آب

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک عقربه ای

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک تمام دیجیتال PICO

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در تهران , تشخیص ترکیدگی لوله به صورت تضمینی

بهترین دستگاه های مافوق صوت تشخیص ترکیدگی لوله

روش ها و دستگاه های متفاوتی برای تشخیص ترکیدگی و نشتی لوله ها وجود دارد که از جمله رایج ترین آن ها استفاده از دستگاه های مافوق صوت می باشد که عموماً توسط متخصصان امر تاسیسات استفاده می شود و کاربرد کمتری در بین عموم مردم و تاسیسات کارارن محلی دارد .

تشخیص ترکیدگی با دستگاه

شرکت ما آماده ارایه خدمات کاملا حرفه ای و به روز در زمینه تشخیص ترکیدگی با دستگاه میباشد، از جمله:

• سریع ترین و کم هزینه ترین تشخیص ترکیدگی، نم و رطوبت با سیستم های کاملا الکترونیکی «تشخیص عمقی با عمق بالا»

• تعمیرات لوله کشی آب (نشت یابی لوله آب با دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله) و فاضلاب ساختمان به صورت کلی و جزیی

• نشت یابی هر نوع لوله تحت فشار و غیره با حساسیت بالا و بدون هر گونه تخریب

• آب بندی کف سرویس ها با مواد مخصوص، بدون تخریب

تشخیص ترکیدگی با دستگاه

خدمات تشخیص ترکیدگی لوله شامل:

رفع ترکیدگی لوله و نم ساختمان

تشخیص ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه

تشخیص دقیق و نقطه ای محل نشت آب به وسیله دستگاه های پیشرفته

تشخیص ترکیدگی لوله آب داخل دیوار و کف ساختمان

نشتی گیری به وسیله تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

در دنیای امروز دیگر نیاز به روش های سنتی و قدیمی برای تشخیص ترکیدگی لوله نیست.

در حال حاضر برای این کار یعنی تشخیص ترکیدگی لوله از دستگاه های بسیار مدرن استفاده می شود این دستگاه ها چند مزیت دارند:

زمان را کاهش میدهند

بدون تخریب ، متوجه ترکیدگی لوله می شویم

سریع به رفع نم و رطوبت می پردازیم

 

فهرست